aktualna pogoda:
°C
hPa
deszcz: 0.0 mm
wiatr: km/h
pogoda na 4 dni »

O rolnictwie wiedzą wszystko!


piątek 22 luty 2013 22:00

Jeżeli znasz zalety i wady głęboszowania i wiesz co wpływa na jakość kiszonki przechowywanej w silosach płaskich, na pewno miałbyś szansę w tegorocznych finałach wojewódzkich Olimpiady Młodych Producentów Rolnych, która miała miejsce 22 lutego w ZSR w Kaczkach Średnich.

W trakcie piątkowych zmagań młodzi producenci rolni (niekoniecznie mężczyźni, choć to właśnie oni dominowali) musieli wykazać się wiedzą z zakresu m.in.: produkcji roślinnej i zwierzęcej, mechanizacji rolnictwa, ochrony środowiska, a także ekonomiki i BHP. Po etapie pisemnym, odbyła się „dopytka”, podczas której wyłoniono laureatów, którzy będą reprezentować Wielkopolskę w finale krajowym.

Cała olimpiada przebiega trójetapowo, począwszy od eliminacji szkolnych, poprzez finały wojewódzkie, a kończąc na finale krajowym, który odbędzie się w dniach 7-8 marca br. podczas XIX Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej „Agrotech” w Kielcach. Organizacja tej imprezy to dla szkoły w Kaczkach niesamowite wyróżnienie. W ubiegłym roku finał wielkopolskiego etapu organizowany był na targach „Polagra”, a w roku 2011 na targach „Farma”.

Do tegorocznego finału krajowego zakwalifikowali się: zdobywca I miejsca Łukasz Myszkowski (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu), z drugą pozycją Bartłomiej Nowicki (ZSPP CKU w Marszewie), zdobywca III miejsca Michał Trzepacz (szkoła policealna w ZSR w Kaczkach Średnich) oraz Krystian Frydrych i Szymon Kopala.

Nagrody wręczył finalistom europoseł Andrzej Grzyb, który objął piątkowej wydarzenie swoim honorowym patronatem. - Zawsze z dużym sentymentem odnoszę się do konkursów i olimpiad dlatego, że sam, kiedy byłem uczniem szkoły średniej, co roku brałem udział w kilku tego typu wydarzeniach – wspominał podczas swojego wystąpienia poseł.

Pomysłodawcą i głównym inicjatorem cieszącej się zainteresowaniem Olimpiady jest Zarząd Krajowy Związku Młodzieży Wiejskiej. Odpowiedzialność za organizację tegorocznego wielkopolskiego finału wziął na siebie Zarząd turkowskiego oddziału ZMW z Karolem Macem na czele.

 
 

Zobacz także:


Strona główna  •   Turek.net.pl •  

Strony portalu Sieradz.info.pl są monitorowane przez Google Analytics •  Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu oraz plików cookie •  Projekt, realizacja, hosting online24.pl