aktualna pogoda:
°C
hPa
deszcz: 0.0 mm
wiatr: km/h
pogoda na 4 dni »

Kolejny pirat drogowy stracił prawko. Jechał ponad 100 km/h w zabudowanym


wtorek 01 luty 2022 13:00

Wysokie grzywny, które obowiązują po nowelizacji przepisów, spowodowało zmiany w zachowaniu wielu kierowców. Zdarzają się jednak osoby, które w dalszym ciągu zachowują się nieodpowiedzialnie. Przykładem tego jest 27-letni kierowca forda, który wpadł w ręce policjantów sieradzkiej drogówki, kiedy w terenie zabudowanym jechał ponad 100 km/h. Stracił prawo jazdy i dostał wysoki mandat.

Każdego dnia policjanci ruch drogowego czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich użytkowników drogi. Jednym z wielu zadań jest kontrolowanie czy kieorwcy jeżdżą z dopuszczalną prędkością. 26 stycznia 2022 roku około godziny 13.30, zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę forda, który w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 53 km/h. 27-letniemu mieszkańcowi powiatu zgierskiego zostało zatrzymane prawo jazdy. Został on również ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a jego konto „zostało zasilone” o 10 punktów karnych.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę. Skutki nieodpowiedzialnych zachowań na drodze są niejednokrotnie gorsze niż strata finansowa. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi.

źródło: KPP Sieradz

 
 

Zobacz także:


Strona główna  •   Turek.net.pl •  

Strony portalu Sieradz.info.pl są monitorowane przez Google Analytics •  Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu oraz plików cookie •  Projekt, realizacja, hosting online24.pl