aktualna pogoda:
°C
hPa
deszcz: 0.0 mm
wiatr: km/h
pogoda na 4 dni »

Kamery sklepowego monitoringu zarejestrowały kradzież w Sieradzu


poniedziałek 07 luty 2022 21:00

Policjanci wydziału kryminalnego sieradzkiej komendy ustalili i zatrzymali 30-letniego sprawcę kradzieży elektronarzędzi i artykułów przemysłowych w jednym z sieradzkich marketów. Łączną wartość skradzionego mienia oszacowano na ponad 1300 złotych. Sprawcy grozi kara do 5 lat więzienia.

Monitorując środowisko przestępcze kryminalni uzyskali informację, że w styczniu 2022 roku w jednym z sieradzkich marketów doszło do kradzieży elektronarzędzi oraz artykułów przemysłowych. Dzięki współpracy z personelem sklepu funkcjonariusze wytypowali osobę, która mogła mieć związek z tym przestępstwem. Kamery sklepowego monitoringu zarejestrowały, jak złodziej wszedł z wózkiem na teren sklepu, do którego włożył znajdujące się na półkach artykuły. Następnie przekroczył linię kas, nie płacąc za towar.

W ten sposób wyniósł z marketu mienie o łącznej wartości ponad 1300 złotych. 3 lutego 2022 roku policjanci zatrzymali podejrzewanego o kradzież 30-letniego mieszkańca Sieradza. Zatrzymany usłyszał dwa zarzuty kradzieży. Przyznał się do zarzucanych czynów i wyjaśnił, że skradzione przedmioty sprzedał przypadkowym osobom. Uzyskaną w ten sposób gotówkę 30-latek przeznaczył na alkohol i artykuły spożywcze. Mężczyzna był wcześniej notowany przez policję. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kpp sieradz

 
 

Zobacz także:


Strona główna  •   Turek.net.pl •  

Strony portalu Sieradz.info.pl są monitorowane przez Google Analytics •  Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu oraz plików cookie •  Projekt, realizacja, hosting online24.pl