aktualna pogoda:
°C
hPa
deszcz: 0.0 mm
wiatr: km/h
pogoda na 4 dni »

Zatrzymany przez drogówkę kierowca uciekał piechotą


środa 02 luty 2022 18:00

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podróżowali samochodem marki Mercedes i po zatrzymaniu do kontroli drogowej rozpoczęli ucieczkę pieszo. Okazało się,że kierowca posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów, miał 0,36 promila alkoholu i niewykluczone, że kierował autem pod wpływem narkotyków. Dodatkowo policjanci znaleźli przy mężczyźnie woreczek z metamfetaminą.

23 stycznia około godziny 9:00, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy patrolując miasto zauważyli poruszający się ulicą Wrocławską pojazd w złym stanie technicznym. Policjanci dali sygnał kierującemu do zatrzymania się. Mężczyzna siedzący za kierownicą samochodu zjechał na pobocze i zatrzymał auto w odległości około 150 metrów od policjantów. Z samochodu wybiegło dwóch mężczyzn, którzy rozpoczęli ucieczkę pieszo. Policjanci natychmiast pobiegli za uciekinierami. O sytuacji został powiadomiony dyżurny, który na miejsce skierował kolejne patrole będące w służbie.

W trakcie pościgu patrole Prewencji zatrzymały mężczyzn. Kierowcą okazał się 26-latek z powiatu ostrzeszowskiego. Pasażerem natomiast 25-latek z Ostrowa Wlkp. Okazało się, że kierujący 26-latek posiada dwa czynne zakazy prowadzenia pojazdów dot. wszystkich kategorii prawa jazdy. Badanie stan trzeźwości wykazało w jego organizmie 0,36 promila alkoholu. Dodatkowo mężczyzna posiadał przy sobie woreczek z metamfetaminą. Niewykluczone, że mężczyzna kierował pod wpływem narkotyków, dlatego została pobrana od niego krew do badań pod kątem środków odurzających.

26-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

źródło: KPP Sieradz

 
 

Zobacz także:


Strona główna  •   Turek.net.pl •  

Strony portalu Sieradz.info.pl są monitorowane przez Google Analytics •  Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu oraz plików cookie •  Projekt, realizacja, hosting online24.pl